JAKI ZAMIENNIK AUTOCADA WYBRAĆ?

AutoCAD to narzędzie stworzone do dwumiarowego i trójwymiarowego komputerowego wspomagania procesu projektowania. Czy warto szukać jego alternatywnych rozwiązań? Tak, ponieważ niektóre oprogramowania, jak przykładowo GstarCAD, umożliwiają szerszy wachlarz możliwości niż AutoCAD LT.

GstarCAD to program CAD, który pozwala na najbardziej innowacyjne i zaawansowane projekty w środowisku 2D/3D. Dzięki łatwej i nieskomplikowanej obsłudze, narzędzie posłuży zarówno początkującym, jak i doświadczonym konstruktorom, rysownikom bądź projektantom. Specjalistyczne nakładki branżowe zapewnią ekspertom sprawny i rzetelny proces projektowy.

AutoCAD LT a GstarCAD

Jednymi ze znaczących różnic między tymi dwoma programami jest koszt zakupu i utrzymania licencji. AutoCAD LT zapewnia jej czasowe wypożyczenie, a w momencie wygaśnięcia użytkownik, który dalej chce pracować na tym narzędziu, jest zobowiązany ponieść koszt dzierżawy na następny okres. Natomiast program CAD – GstarCAD – oferuje projektantom wieczystą licencję, co jest jego dużym atutem.

Funkcjonalność programów to kolejna kwestia, gdy bierzmy pod uwagę zamiennik AutoCADA –GstarCAD. Niektóre funkcje są dostępne w obydwóch narzędziach, jednak w AutoCAD LT brakuje niektórych innowacyjnych opcji, ułatwiających projektowanie 3D. Program CAD oferuje m.in. rysowanie symetryczne, definiowanie rzutni bezpośrednio w obszarze modelu czy automatyczne przyporządkowanie rysowanego obiektu do odpowiedniej warstwy.

Zamiennik AutoCADa posiada niemalże jednakowy interfejs, jak sam AutoCAD, dzięki czemu użytkownicy dotychczas korzystający z niego, odnajdą się także w środowisku GstarCAD. Układ oraz paski opcji są w tych programach identyczne. Co więcej, w obu narzędziach można dokonać wyboru pomiędzy interfejsem klasycznym a wstążkowym.

Program CAD umożliwia modelowanie brył w 3D, projektowanie płaszczyzn przekrojów, a także wykonywanie różnorodnych operacji za pomocą techniki „Przeciągnij i Upuść”. Ponadto generuje realistyczne wizualizacje 3D projektów, za pomocą silnika renderującego. Odpowiadając na pytanie, jaki zamiennik AutoCADa wybrać, dobrą decyzją jest oprogramowanie GstarCAD, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających specjalistów.